Nejzdravější ovoce na Zemi — elixír mládí, zdraví a krásy

8 důvodů, proč jíst více Goji

Publikováno dne: 28.11.2016
8 důvodů, proč jíst více Goji

Goji neboli kustovnice čínská bývá nazývána elixírem mládí, ovocem nesmrtelnosti či tajemstvím dlouhověkosti. Pravdě těchto pojmenování nahrává i fakt, že Goji je už přes 2000 let součástí tradiční čínské medicíny. Znáte další důvody, proč jí jíst více?

 1. Působí protizánětlivě a má antioxidační schopnosti

  Bobule Goji patří do skupiny tzv. superpotravin. Jsou doslova nabité antioxidanty, které představují vysoce účinnou zbraň proti rakovinovým nádorům. Podle obsaženého množství, daleko předčí borůvky, brusinky a ostružiny. V Goji také najdete protizánětlivou složku sitosterol, která bývá někdy označována jako beta-sitosterol. Ta napomáhá k odstranění různých zánětlivých procesů v těle. Díky ní si vyčistíte játra, ulevíte ledvinám a lékaři vás pochválí za optimální hladinu cholesterolu.

 2. Přírodní multivitamin

  Goji obsahuje 18 různých druhů aminokyselin, 22 stopových prvků, z nichž je nejdůležitější železo, měď, zinek, vápník, draslík a selen. Důležitý je i obsah vitaminu C, který je například ve srovnání s pomerančem 500x větší.

 3. Sbohem chřipko a nachlazení

  Kustovnice čínská svým složením významně přispívá k posílení imunitního systému. Pravidelné užívání Goji vlastně představuje určitou alternativu k vakcíně proti chřipce. Kromě chřipky a nachlazení navíc můžete odvrátit hrozbu mnohem vážnější nemoci, rakoviny. Podle některých výzkumů denní popíjení šťávy z Goji zvyšuje imunologické reakce i u starších lidí, kteří jinak snadněji podléhají různým nemocem.

 4. Zapomeňte na Alzheimera

  Plody Goji mohou přispívat k ochraně proti neurodegenerativním onemocněním jako je Alzheimerova choroba. Podle odborných studií by se tak mělo dít právě díky vysoké hladině antioxidantů, které zabraňují oxidačnímu stresu v mozku.

 5. Krásná a zdravá pleť

  Vzhledem k tomu, že Goji doslova přetéká antioxidantem beta-karotenem, při jeho pravidelné konzumaci se můžete dočkat krásné a především zdravé pleti.

 6. Péče o zrak

  Věk s sebou přináší i zhoršující se vidění. K němu připočtěte sledování počítačové obrazovky a další nemoci, jejichž projevem je slábnoucí zrak. Z toho je jasné, že potížím s očima se nevyhne nikdo z nás. Goji obsahuje vysokou koncentraci sloučenin luteinu a zeaxanthinu, které umí ochránit oči před oxidačním poškozením a současně snižují riziko makulární degenerace, případně zpomalují její rozvoj.

 7. Životadárná energie

  Potřebujete dodat energii, dostat se do pohody? Dejte si ke svačině hrst Goji bobulí. Anebo to raději zkuste s malou skleničkou Goji nápoje, která vám navodí dobrou náladu, nastartuje vás a budete se po ní cítit dobře.

 8. Lepší sex a schopnost početí

  Podle tradiční čínské medicíny kustovnice posiluje ženské i mužské reprodukční orgány. Vědecky podložené studie odhalily, že zvyšuje libido a sexuální potenci.

frame-scrollup