Nejzdravější ovoce na Zemi — elixír mládí, zdraví a krásy

Bolí vás záda? Vyrovnejte je s Goji!

Publikováno dne: 7.11.2016
Bolí vás záda? Vyrovnejte je s Goji!

Bolesti zad dlouhodobě trápí téměř každého druhého dospělého člověka. Mezi základní důvody se obvykle počítá sedavé zaměstnání, nedostatečná pohybová aktivita a pro někoho možná překvapivě i dlouhodobý stres. Kustovnice čínská je jednou z možností, jak záda znovu dostat do pohody...

Podle tradiční čínské medicíny bychom měli v případě zdravotních potíží nejprve řešit příčiny a nikoli následky. Leckdy totiž bolest zastírá problém, který s fyzickým stavem na první pohled vůbec nesouvisí.

Doba stresová

Shon, nedostatek času, starosti, obavy. Víte, jak by se tyto jevy současné společnosti daly pojmenovat jedním slovem? Pokud hádáte stres, hádáte správně. Ve stresu se lidé automaticky přeladí do psychické nepohody. A protože psychika a tělo jsou vzájemně propojené, je jasné, že problémy na jedné straně se odrazí i na té druhé. V případě zad celá věc funguje tak, že nervový systém zareaguje na stres zvýšeným svalovým napětím, které má za následek tzv. ztuhlá záda. Jakmile se v takovém stavu chcete protáhnout, pocítíte bolest. Tento problém může přetrvávat až do doby, než si vyřešíte alespoň největší starosti. Ne vždy má taková situace okamžité řešení. Takže se nabízí otázka, tlumit bolest chemickými preparáty, které záda nevyléčí, ale pouze zmírní bolestivé projevy, anebo jít cestou přírodního produktu, který do jisté míry řeší příčiny. Odpověď je nejspíš jasná, odstranění příčin... A přesně tohle umí Goji.

Zázračná rostlina

Goji, neboli kustovnice čínská, je keř pocházející z Asie. Ne nadarmo bývá označována jako elixír zdraví a mládí. Její drobné, temně oranžové plody připomínající naše šípky totiž obsahují velké množství minerálních látek, stopových prvků a aminokyselin. Významný je i obsah antioxidantů a vitaminu C. Najdete v ní ale také vitaminy B, E a řadu dalších významných živin. Nejlepší Goji roste v Himalájích v čínské oblasti Ningxia. Tamní obyvatelé, kteří ji pravidelně konzumují, se běžně dožívají ve zdraví dlouhého věku. Tento fakt nedal spát vědcům a Goji (kustovnice čínská) se stala předmětem řady vědeckých studií, jež potvrdily její pozitivní vliv na lidské zdraví.

Je to v hlavě

Psychika s námi umí pořádně zamávat. Goji, díky svému složení ji umí naopak zklidnit. Pozitivně naladěná mysl je uvolněná a tento stav se přenáší i na tělesnou schránku. Logicky se pak začnete cítit dobře a problémy se zády se podle závažnosti stavu podstatně sníží, případně mohou i odeznít. To samozřejmě není jediný zdravotní problém, s nímž Goji dokáže pomoci. Při dlouhodobém užívání také zlepšuje pleť, stabilizuje krevní tlak, čistí játra, ledviny, zlepšuje mužskou potenci, ženám pomáhá při otěhotnění a celkově dodává energii a povzbuzuje mysl. K tomu ještě připočítejte protizánětlivé účinky, snížení hladiny cholesterolu a pozitivní vliv na kardiovaskulární systém.

Panák na zdraví

Pokud vám nic neříkají sušené plody Goji, pořiďte si Goji šťávu, jedná se o 100 % džus Goji. Pije se v malém množství jednou až dvakrát denně. Díky zpracování si zachovává všechny živiny jako klasické plody kustovnice čínské.

frame-scrollup