Nejzdravější ovoce na Zemi — elixír mládí, zdraví a krásy

GOJI – zdravá chuť léta

Publikováno dne: 21.8.2017
GOJI – zdravá chuť léta

GOJI alias kustovnice čínská jsou rudé plody, sbírané v podhůří Himalájí, jejichž sláva doslova obletěla svět. Jsou bohatým zdrojem antioxidantů, vitamínů, minerálů a dalších, pro organismus prospěšných látek. Tradiční čínskou medicínou uznávaná GOJI si už našla své místo i na talířích fanoušků zdravé výživy v Česku.

V létě, kdy se častěji opalujeme a dbáme důkladněji na štíhlou linii,  je GOJI populární ještě víc! A každé její sousto či doušek čerstvého džusu přichází jako na zavolanou.  

 

Díky GOJI ušetříte za nové plavky i drahé diety

Ať už jste na pláži v Chorvatsku, nebo na městské plovárně, jistě chcete vypadat, jak nejlépe to umíte. Léto však skýtá mnoho nástrah v podobě grilování a jídla, které udržení štíhlé linie rozhodně neprospívají, ba naopak…

Právě plody GOJI se ukázaly být skvělým, dostupným pomocníkem pro zachování optimální váhy. Obsahují vysoké množství vlákniny, která tělo zasytí a zabrání pocitům hladu. Ovoce pročišťuje organismus a zvyšuje jeho obranyschopnost vůči stresu, takže se snáze „dokopete“ k odkládanému sportu a cvičení. Dlouhodobé užívání GOJI dále příznivě ovlivňuje zdravou funkci metabolismu a spalování. Je to ovoce plné benefitů!

S GOJI nestrádá tělo, peněženka, ani chuťové buňky!

 

Zdravá sexy barva i bez sluníčka

Delší pobyt na sluníčku dokáže nadělat na lidské pokožce pěknou neplechu. Tím, že plody GOJI obsahují vysoké množství antioxidantů, slouží jako prevence problémů při opalování.

Antioxidanty totiž neutralizují tzv. volné radikály – látky vznikající při opalování, které mohou způsobit i závažné potíže končící rakovinou kůže. Betakaroten, kterého je v GOJI enormní množství, je zas osvědčeným pomocníkem všech milovníků zdravého opalování. Je to přírodní barvivo, které vám může vykouzlit krásný bronz aniž byste se vystavovali rizikovému slunečnímu záření. Tato látka příznivě ovlivňuje též funkci očí a srdce.

NOVINKA: Nejen v létě, ale v každém ročním období uvítáte balzám na rty s GOJI a jojobovým olejem. Ten nabízí dokonalou péči o vaše rty – vzhled, jemnost a nádherná vůně v jedné tyčince.

 

Pokrmy z GOJI jsou nejen zdravé, ale i chutné. V článku níže najdete tipy na letní smoothie, snídaňové müsli či osvěžující čaj z GOJI!

 

Tipy na zdravé letní recepty s GOJI

Zbývá tedy představit možnosti, jak GOJI konzumovat a servírovat. Je to jednoduché a zvládne to každý.

Základní surovinou vám u většiny receptů budou sušené plody GOJI. Těmi můžete vylepšit svou oblíbenou snídani s müsli nebo ovesnou kaši tak, že plody jednoduše vmícháte do pokrmu.

Jednoduché a zdravé letní smoothie připravíte následovně: rozmixujte plody GOJI, banán, jahody, případně jiné oblíbené ovoce, a do mixéru přidejte šťávu z limetky a mandlové mléko. Míchejte, dokud nevytvoříte jemné pyré. Podávat můžete s ledem.

Sušené plody, džus a nově i čaj z GOJI přijdou vhod též jako zdravá svačinka do práce, na výlet nebo k vodě!

Veškeré a hlavně kvalitní pochutiny z GOJI BIO objednáte na e-shopu HIMALYO.cz – u oficiálního distributora produktů z kustovnice čínské v Česku i Evropě.

frame-scrollup