Nejzdravější ovoce na Zemi — elixír mládí, zdraví a krásy

Nenechte se sežrat stresem!

Publikováno dne: 10.10.2016
Nenechte se sežrat stresem!

Přemíra pracovních i soukromých povinností, špatné zprávy, obavy z různých, více či méně známých, a hlavně nepříjemných situací. To všechno jsou spouštěče škodlivého stresu. Víme, jak s ním zatočit...

 1. Mačkejte se

  Nikoli v dopravním prostředku, protože to byste se spíš dostali ještě do většího stresu. K rychlému uvolnění vám pomůže promačkávání dlaní palcem ruky. Začněte od spodního kraje dlaně a pomalu postupujte až ke konečkům prstů. Střídejte obě ruce až do té doby než pocítíte alespoň částečné uvolnění napětí v těle.

 2. Nádech, výdech

  Stres často provází nepříjemné fyzické projevy jako je pocit sevřeného hrdla, tlaku na hrudi a neschopnosti se nadechnout, což následně vyvolá ještě větší paniku. Začnete rychle a mělce dýchat a je vám stále hůř. V první řadě byste proto měli zklidnit dech, protože čím dříve se vám to podaří, tím rychleji dostanete mysl opět pod kontrolu. Je jedno, zda sedíte nebo stojíte, měli byste se ale narovnat v zádech. Následně se zhluboka pomalu nadechněte nosem. Jakmile cítíte, že kapacita vašich plic je plná, na vteřinu zadržte dech a pak prudce vydechněte. Opakujte přibližně pětkrát až šestkrát.

 3. Pořiďte si zvířecího kamaráda

  Je dokázáno, že pes nebo kočka mají doslova blahodárný vliv na naši nervovou soustavu. Pravidelné mazlení s nimi snižuje hladinu stresových hormonů v lidském těle a naopak uvolňuje hormony štěstí.

 4. Sklenička na kuráž

  Ovšem pozor! Rozhodně nemáme na mysli sklenku alkoholu, která v takovém případě umí napáchat víc škody než užitku, ale posilující nápoj, jenž povzbudí díky svému přírodnímu složení. Základem by měl být vysoký obsah vitaminu C. Ten totiž dokáže zklidnit organismus, ale současně i napomáhá k obnovení hladiny hormonu adrenalinu, který tělo nadměrně spotřebuje právě ve vypjatých stresových situacích. Velké množství ,,céčka“, vlastně jedno z nejvyšších ze všech druhů ovoce na světě, najdete ve šťávě z asijských bobulí Goji. A nejenom to, šťáva Goji úspěšně bojuje také s vedlejšími projevy stresu jako je nespavost, závratě nebo bolesti hlavy. Podle řady vědeckých výzkumů je potvrzeno, že užívání Goji šťávy zlepšuje mozkovou činnost a soustředění, což jsou dvě důležité veličiny, kterými lze eliminovat stresové situace, případně se jim zcela vyhnout.

frame-scrollup