Nejzdravější ovoce na Zemi — elixír mládí, zdraví a krásy

Objevte účinky Goji v kuchyni i před zrcadlem jako naše věrná zákaznice Miluše

Publikováno dne: 6.11.2015
Objevte účinky Goji v kuchyni i před zrcadlem jako naše věrná zákaznice Miluše

První seznámení s Goji

Kdysi jsem na doporučení své kamarádky zakoupila v obchodě se zdravou výživou kustovnici. Ochutnala jsem ji a téměř hned jsem věděla, že to nebyla nejlepší koupě. Byla tvrdá, obsahovala jen samé pecičky a její nahořklá chuť mě ujistila o tom, že se do budoucna bez Goji nejspíš obejdu. Asi půl roku se mi balíček s kustovnicí pletl v kuchyni mezi rozinkami, brusinkami a oříšky a nakonec jsem ho přeci jen vyhodila.

O nějaké tři roky později začal jeden můj známý prodávat produkty značky Himalyo. Poté, co jsem se dozvěděla, o co vlastně jde, zněla moje první myšlenka: "Chudák, ten tam asi moc dlouho nevydrží." Nicméně jsem se rozhodla dát Goji novou šanci a zakoupila jsem velké sušené plody, které Himalyo nabízí. Po první hrsti kustovnice jsem dospěla k názoru, že vlastně není zase tak špatná a po druhé hrsti mi Goja dokonce zachutnala. Ihned jsem zapnula internet a zjistila z různých zdrojů, jak úžasná Goja vlastně je.

Než někomu něco doporučím, chci mít vždy s produktem osobní zkušenost. Jako první věc mě na Goji zaujala její schopnost aktivovat mozek. Jednou jsem snědla poměrně vysokou dávku sušených plodů před spaním a ještě ve tři hodiny ráno jsem byla vzhůru, žehlila jsem a přemýšlela, jak kustovnici ještě více využívat.

 

Co Goji obsahuje a jak se užívá

Dočetla jsem se, že pro obyvatele Číny je kustovnice jakýsi klenot jejich tradiční medicíny. Když se zamyslím nad tím, co všechno Goja obsahuje, tak bych ji spíše nazvala šperkovnicí plnou klenotů. Kustovnice je plná vitamínů, minerálů, aminokyselin a především antioxidantů. Díky tomu všemu má například protistárnoucí účinky, obnovuje životní energii, posiluje zrak, podporuje trávení, snižuje riziko vzniku rakoviny, urychluje regeneraci organismu a zvyšuje jeho obranyschopnost. Značka Himalyo nabízí dva základní produkty - 100% Goji džus a sušené plody. Goji džus užívám vždy ihned po probuzení, a to doporučenou denní dávku 25 ml. Sušené plody kustovnice jsou pro mě nezbytným zdrojem energie v práci a během dne si jich dávám 10 - 30 g, ať už samotné nebo v kombinaci s müsli. Revoluční novinkou pro mě bylo, když jsem se dozvěděla, že Goji džus se dá užívat nejen vnitřně, ale že účinkuje i přes kůži. Používám ho místo peelingu na obličej i ruce, nechám 15 minut působit, poté opláchnu a užívám si pocit nádherně hladké a vyživené kůže.

 

Goji a vaření

Vždy jsem se zajímala o zdravou výživu a hlavně o zdravé vaření. Proto si v mé kuchyni Goja od značky Himalyo získala své čestné místo. Vzhledem k finanční stránce jsem snížila v rodině nákup ovocných džusů, sušenek i jiných sladkostí a raději kupuji kvalitní Goji. Začala jsem z ní vyrábět šípkovo-kustovnicovou marmeládu. Vychytala jsem si svůj jednoduchý a prostě ten nej… recept. Doma jde přímo "na dračku". Na internetu jsem také našla recept na imonádu a po několika menších úpravách je super a používám ji na detoxikaci během dopoledne. Aby se nám v rodině Goji nepřejedla, dělám různé obměny. Přidávám ji do polévek, např. do gulášové, do rajské omáčky a mnoha dalších. Pravidelně také zkouším recepty, které se na webových stránkách společnosti Himalyo objevují.

 

Zkušenosti s Goji

Goji si nemohou vynachválit ani moji známí a doslova mě zasypávají pozitivními zkušenostmi s jejím užíváním. Jednu mou kamarádku nechtěli lékaři operovat kvůli špatnému krevnímu obrazu. Po dvou lahvích 100% Goji džusu se jí krevní obraz zlepšil a nejen to - zlepšil se i její gynekologický problém a operace se odložila. Spolu s Goji užívala samozřejmě i nějaké léky, ale tvrdí, že když kustovnici přestala pít a bere jen tyto léky, cítí, že jejímu tělu něco chybí a "není to ono". Takže už teď má v ledničce dvě další lahve Goji a s chutí se chystá pokračovat.

I má sestřenice Goji džus užívá. Prý si jednou nechala dovézt z ciziny sušenou Goji, ale ta jí nedělala dobře na nemocný žlučník. Džus jí žádné problémy nedělá a velmi jí chutná.

Další pozitivní reakce s užíváním Goji Himalyo jsem zaznamenala v souvislosti se zlepšením zraku, s podporou trávení, akné a mnoha dalšími.

 

Zákaznice Miluše V.

frame-scrollup