Nejzdravější ovoce na Zemi — elixír mládí, zdraví a krásy

Smoothie s GOJI

Publikováno dne: 12.2.2015
Smoothie s GOJI

Podobně jako stoupá v dnešní době obliba Goji, staly se v minulých letech velmi populárními koktejly z čerstvého ovoce neboli smoothie. I do nich můžeme plody kustovnice přidat a získat tak osvěžující a výživné nápoje, které nám dodají energii na celý den.

Smoothie je nápoj z mixovaného ovoce nebo zeleniny. Je velmi snadné připravit si ho doma a záleží jen na nás, jakou kombinaci přísad použijeme. Můžeme připravit nápoj z jednoho druhu ovoce či zeleniny,můžeme smíchat více druhů a také můžeme ovoce a zeleninu kombinovat. Velmi často se do tohoto koktejlu přidává mléko nebo jogurt. Kromě tradičních plodů se používají různé exotické přísady – datle, agáve, acai, chia semínka, nepražené kakao nebo právě goji. Abyste si mohli smoothie doma udělat, nepotřebujete žádný speciální přístroj. Snad ve všech případech si vystačíte s obyčejným mixérem.

Goji a citrusy

Máme-li doma odšťavňovač na citrusy, můžeme jako základ pro smoothie použít hrnek čerstvé pomerančové šťávy. Do ní přidáme jeden a půl banánu, dvě lžičky plodů goji a vše umixujeme.

Zpracovat je ale možné i přímo dužinu z citrusů. Například dva grapefruity, tři pomeranče, pět jahod, hrst goji a lžíci Chia semínek. Stejně jako v předchozím případě vše důkladně rozmixujeme.

V porovnání s některými jinými prodejci na českém trhu nabízí značka HIMALYO sušené plody vláčné a neztvrdlé, takže jsou vhodné pro přípravu koktejlů. Samozřejmě je také možné je před použitím na nějakou dobu namočit, aby změkly ještě více.

Tip na článek: Detoxikace s Goji a v něm recetp na Elixír mládí z Goji

frame-scrollup