Nejzdravější ovoce na Zemi — elixír mládí, zdraví a krásy

Tajemství dokonalých křivek Mirandy Kerr

Publikováno dne: 12.12.2016
Tajemství dokonalých křivek Mirandy Kerr

Která žena by se nechtěla podobat australské topmodelce Mirandě Kerr, a který muž by si nepřál mít doma takového ,,andílka“. Jak se ovšem ukazuje, i svůdně štíhlá Miranda se musí o své tělo starat. A využívá k tomu dar přírody, Goji...

Dokonalé křivky rozhodně nejsou zadarmo. Své o tom ví i Miranda Kerr. Cvičí jógu, pilates a příležitostně běhá. K tomu ovšem i zdravě jí. Jak sama říká, pečlivý výběr živin udržuje její tělo štíhlé a dodává jí energii a psychickou pohodu.

Superfoods

Číslem jedna jsou pro Mirandu tzv. superfoods neboli superpotraviny, které obsahují velké množství minerálů, vitaminů a dalších látek, důležitých pro lidský organismus. Nejedná se o žádnou novinku, protože tyto potraviny, jsou známé už tisíce let. Rostou v drsných vysokohorských podmínkách či v tropických pralesech, kde slouží mnohdy jako základní potrava tamním obyvatelům. Výjimečné vlastnosti těchto produktů jsou důvodem, proč se například v čínské provincii Ningxia lidé běžně dožívají devadesáti a více let. Pěstuje se zde Goji, rostlina, kterou možná znáte také pod jménem kustovnice čínská. A právě ta je neoddělitelnou součástí potravinového talíře Mirandy Kerr.

Štíhlá s Goji

Pohled na Mirandu napovídá, že pochopila smysl toho, jak si správně a hlavně zdravě udržovat váhu, tedy konzumovat nízkokalorickou stravu, avšak bohatou na výživné látky. Do jídelníčku tak pravidelně zařazuje Goji, jejíž plody jsou doslova nabité antioxidanty, vitamíny (C, B a E), minerály a aminokyselinami. Některé z těchto látek totiž urychlují metabolismu, takže současně napomáhají hubnutí. Navíc se Goji významnou měrou podílí na očistě jater a ledvin, tedy detoxikaci organismu, což je další významný pomocník při hubnutí.

Zdravě a bez zázraků

Jak už jsme zmínili na začátku, i Miranda Kerr si velmi dobře uvědomuje, že pouhé zdravé potraviny ji při hubnutí nespasí. Důležitá je pravidelnost, vytrvalost a změna přístupu ke stravování. Rozhodně vás nespasí fakt, že jdete jednou za čas cvičit, případně to po čtrnácti dnech vzdáte úplně, protože výsledky jsou stále v nedohlednu a tajně chodíte na sladkosti, protože se potřebujete uklidnit. I v tom vám může pomoci Goji, které má nízký glykemický index. Díky tomu dodává do těla energii postupně a nevychyluje hladinu krevního cukru. Vás tak netrápí pocit hladu ani chuť na sladké pamlsky. A to je při hubnutí efekt více než příjemný

Zkuste to jako Miranda

Populární jsou Mirandiny smoothies. Až si budete připravovat ranní snídani nebo dopolední svačinu, vyzkoušejte i tuto alternativu. K oblíbené směsi ovoce přidejte lžičku Goji. Tu si ovšem můžete zamíchat i do cereálií, jogurtu nebo přidat do čaje. Kromě sušených plodů se prodává také šťáva z Goji. Ta se pro změnu užívá každý den ráno na lačno, buď samotná, anebo zředěná vodou, džusem či jinou tekutinou.

frame-scrollup