Nejzdravější ovoce na Zemi — elixír mládí, zdraví a krásy

Zařaďte do svého jídelníčku šťávu z goji

Publikováno dne: 24.10.2016
Zařaďte do svého jídelníčku šťávu z goji

Nejlepší zdravotní péčí je prevence. Ta, kromě jiného spočívá i ve vhodně nastaveném jídelníčku. Právě Goji představuje přirozenou cestu, jak do těla dostat důležité výživové látky...

Bobule Goji, které možná znáte také pod českým názvem kustovnice čínská, pocházejí z Asie, kde se pěstují už přes 600 let. Díky úžasným zdravotním benefitům se jim také někdy přezdívá červené diamanty. Řadí se do kategorie superovoce. Vyrábí se z nich šťáva, která je unikátní v tom, že složky v ní obsažené tělo vstřebá rychle a beze zbytku.

Poznejte, co umí šťáva z Goji

Šťáva z Goji jednak snižuje stres, což je v dnešní době doslova stresové více než vítaný benefit, a tříbí mysl. Bojuje také s dalším strašákem 21. století – nadváhou. Obsahuje totiž látky, které urychlují metabolismus. Vedle toho se podílí i na detoxikaci organismu, bez které, jak známo, jde hubnutí pomaleji. Rovněž snižuje riziko rakoviny a dalších závažných onemocnění.

Zásobárna antioxidantů

Jak nepochybně víte, antioxidanty jsou klíčové prvky v oblasti prevence, protože chrání naše buňky před poškozením volnými radikály. Doporučujeme si přečíst i tento článek. Vědci v USA vyvinuli metodu k měření zdravotní hodnoty jednotlivých typů ovoce a zeleniny, tzv. ORAC neboli Oxygen Radical Absorbance Capacity, což se dá volně přeložit jako schopnost absorbovat volné kyslíkové radikály. Čím je ORAC hodnota produktu vyšší, tím se jedná o zdravější ovoce nebo zeleninu. Antioxidační síla goji podle ORAC je dokonce desetkrát vyšší než například u borůvek.

Zdravý imunitní systém

Pravidelné pití Goji šťávy představuje účinný způsob, jak si vybudovat zdravý imunitní systém. Antioxidanty v ní obsažené navíc zpomalují proces stárnutí a napomáhají k regeneraci buněk. Podle Howarda Cao, lékaře a chemika, který vyvinul zmíněný test ORAC, jde nejspíš i o to, že tělo chrání ve větší míře také kombinace živin v Goji než by tomu tak bylo v případě užívání jednotlivých prvků zvlášť.

Správné dávkování

Jelikož šťáva Goji představuje koncentrovaný potravinový doplněk, je třeba ji pít podle návodu a nepřekračovat doporučenou denní dávku. Nadměrné množství se totiž může projevit mírně projímavým účinkem.

frame-scrollup