Jarní detox s goji a rakytníkem

27.3.2019

​​​​​​

Po náročné zimě je potřeba pořádně si odpočinout. Nemyslíme lehnout si na gauč k televizi, důležité je dopřát svému tělu chvíli klidu jinak. Jarní detox vám pomůže restartovat organismus a pročistit jej od všech škodlivin, které si za minulé měsíce nastřádal. Jak na jarní detox podle čínské medicíny? Jedině s plody goji a rakytníkem.

Odpadní čističkou lidského organismu jsou játra. Pokud se po zimě cítíte unavení, máte kruhy pod očima i problémy s pletí, potřebujete ulehčit právě tomuto orgánu. Játra k účinnému pročištění organismu potřebují například dostatek betakarotenu nebo síry. Jedině tak se jim povede dostatečně odbourat jedy, léky nebo alkohol. Co naopak játrům škodí, jsou potraviny s vysokým obsahem barviv, ztužených tuků a konzervantů, také smažená jídla a časté užívání léků a alkoholických nápojů.

Kustovnice pro obranyschopnost, rakytník na lepší náladu

Játrům pomůžete, když do svého jídelníčku zařadíte zelené potraviny a plody kustovnice čínské, neboli goji. Tato potravina bohatá na vitamíny i minerály zlepšuje funkci jater a zároveň je i chrání. Je skvělým pomocníkem i při hubnutí, díky nízkému glykemickému indexu zpomaluje příjem a využití cukrů a oddaluje pocit hladu. Díky betainu, který plody goji obsahují, nedochází ke ztučnění jater ani k hromadění cholesterolu, stejně jako k poškození již zmiňovanými léky nebo alkoholem.

Pro zlepšení nálady během možných jarních depresí a stresů je ideální tibetský rakytník. Nejen svým vysokým obsahem vitamínu C, kterého má dokonce 25x více než pomeranče, působí pozitivně na psychiku lidí. Nebudete se cítit tolik unaveně a i své perné dny si více užijete.

Jak goji a rakytník konzumovat?

Goji si můžete dopřát klidně po hrstech sušených plodů, vyzkoušet naše 100% přírodní šťávy nebo třeba pravidelně užívat kapsle. Příjemnou alternativou je rozhodně i goji olej, který můžete jemně vmasírovat do pokožky obličeje a dekoltu třeba před spaním.

Pokud chcete vyzkoušet nebo jste si už oblíbili chuť rakytníku, máme pro vás na výběr řadu produktů i z něj. Kromě oblíbeného BIO džusu nabízíme i kapsle a oleje. Rakytník i Goji Caps BIO kapsle jsou vyráběny pouze z přírodních materiálů, vhodné jsou tak i pro vegany, neobsahují lepek a jsou raw. Vybrat si můžete i ze dvou druhů olejíčků. Olej ze semen rakytníku je skvělý přidat do potravin, olej z plodů se zase hodí do koupelí a zábalů.

 

frame-scrollup