Posilte svou imunitu s goji a rakytníkem

27.3.2019

​​​​​​

Kašel, rýma, všemožné bacily i viry. Nejen v zimních měsících dostává naše tělo opravdu zabrat. Jak posílit svou imunitu? Můžete si pořídit běžně dostupné chemické doplňky stravy a vitamíny, nebo můžete vsadit na matku přírodu. Zázraky jménem goji a rakytník znali v Číně už v sedmém století, jejich skvělé účinky nám pomáhají i dnes.

Léčivé účinky goji

Keř kustovnice čínské plodí goji, které se dají jíst čerstvé i sušené nebo pít jako šťáva. Jejich výtažky můžete pravidelně užívat třeba i v kapslích. A jaké jsou účinky goji?  Plody goji jsou skvělým elixírem mládí i silným antioxidantem, podporují imunitní systém a snižují množství antigenů, které vyvolávají například alergické reakce. Výborné superovoce obsahuje aminokyseliny i minerály a je bohaté na vitamíny E, B i C.

Zdraví prospěšný rakytník

Výjimečný tibetský rakytník z vysokohorských oblastí je zase označován za “citroník severu”. Obsahuje dokonce 25x více vitamínu C než pomeranč! Pomůže při prevenci, během nemoci i jako skvělé povzbuzení pro vyčerpaný organismus. Šťáva i olej z rakytníku dokáží snížit riziko onemocnění srdce, zlepšit paměť a chránit před záněty. Skvěle se hodí i pro výživu pokožky a její ochranu před UV zářením. Proto jej často můžete najít i v nejrůznějších krémech a jiných kosmetických přípravcích.

Pokud vás každou tu a tam nějaký bacil při chřipkové epidemii skolí a hledáte přírodní podporu imunity, plody kustovnice čínské a rakytníku jsou pro vás to pravé. Plody pěstované přímo v Himalájích, ručně sesbírané a bez přidaných konzervantů se mohou pochlubit tou nejčistší přírodní kvalitou.

 

frame-scrollup