pozadí úvodní sekce

 

ROZCHODNICE RŮŽOVÁ

 

Prvními objeviteli jedinečných účinků rozchodnice byli obyvatelé střední Asie, Ruska a Číny. Kořen rozchodnice byl předepisován na podporu energie, koncentrace a mysli a byl využíván jako omlazující prostředek na podporu vitality. Kolovalo dokonce oblíbené rčení “Kdo užívá rozchodnici, dožije se více jak 100 let”. Dodnes je rhodiola nedílnou součástí lidového léčitelství zejména v severských oblastech a v Asii, kde jí obyvatelé hor odpradávna přisuzovali magické účinky a dodnes ji využívají pro zvyšování pracovních schopností a navození psychické rovnováhy.

ADAPTOGEN - OCHRANA ORGANISMU PŘED STRESEM
Rozchodnice růžová chrání náš organismus před stresem a pomáhá lépe se s ním vyrovnat. Řadí se totiž mezi nejvýznamnější adaptogenní látky. Termín adaptogen označuje látky, které udržují naše tělo a mysl v potřebné rovnováze. Zvyšují odolnost organismu proti stresovým situacím a zlepšují schopnost odolávat změněným podmínkám (adaptovat se na ně, přizpůsobit se jim). Posilují odolnost organismu v psychicky náročném období, čímž zamezují tomu, aby oslabené tělo rychle podléhalo různým neduhům. Dodávají tělu sílu a vitalitu. Adaptogeny mají výjimečnou schopnost působit tam, kde to organismus právě vyžaduje, čímž stabilizují různé funkční systémy v těle, a pomáhají udržovat stabilní vnitřní prostředí.

Rozchodnice poskytuje pomoc při boji se stresem a jeho následky. Tím, že zklidňuje, snižuje psychickou únavu a podporuje psychickou pohodu. Napomáhá normálnímu spánku a podporuje správnou činnost mozku.

VLIV NA KOGNITIVNÍ FUNKCE
​​​Rozchodnice má pozitivní účinky na kognitivní (poznávací) funkce. Ty jsou jednou z hlavních oblastí lidské psychiky. Jejich prostřednictvím člověk vnímá svět kolem sebe, jedná, reaguje, zvládá různé úkoly. Myšlenkové procesy dávají člověku možnost učení, zapamatování, přizpůsobování se neustále se měnícím podmínkám okolního prostředí.

POZITIVNÍ VLIV NA CELKOVÝ FYZICKÝ STAV TĚLA
Rozchodnice díky svým účinkům posiluje celkovou odolnost organismu a zvyšuje pracovní a sportovní výkon. Působí pozitivně na srdeční rytmus a celý kardiovaskulární systém a má antioxidační účinky.

 

frame-scrollup